10.04.2025
На Одещині шахраї виманили у матері безвісти зниклого на фронті військового понад 400 тисяч
На Одещині поліцейські затримали підозрюваних у шахрайстві. Зловмисники виманювали гроші у літньої жінки, чий син безвісти зник при виконанні бойового завдання на Донецькому напрямку.
Про це повідомили сьогодні в обласному управлінні поліції.
71-річна жителька міста Чорноморськ звернулася до поліції в лютому. Вона розповіла, що невідомі заволоділи грошима, отриманими нею від держави як грошове забезпечення, котре надається членам родин військових у разі зникнення безвісти їхніх рідних.
За даними слідства, злочин скоїли сусіди пенсіонерки – 24-річна жінка зі своїм 29-річним співмешканцем, а також залучений ними 28-річний знайомий з іншого населеного пункту Одеського району.
Дізнавшись, що мати отримує грошове забезпечення за сина, зловмисники почали писати їй від його імені листи з проханням вислати гроші, одяг, документи та інші необхідні йому речі, і допомогти у такий спосіб вийти зі скрутного становища, в якому він нібито опинився. Протягом року жінка отримала декілька таких смс-повідомлень з адресами та банківськими рахунками, на які загалом відправила майже 415 тис. грн.
На цьому зловмисники не збиралися зупинятись, а готували до відправлення нові щемливі «листи сина до матері».
Поліцейські провели санкціоновані обшуки за місцями мешкання правопорушників. У якості речових доказів у них вилучили документи зниклого безвісти військового, банківські картки, на які надходили гроші потерпілої, телефони, за допомогою яких здійснювались шахрайські дії, та інші речі, що мають значення у справі. В одному з телефонів поліцейські виявили нове повідомлення до потерпілої з проханням надіслати ще 80 тис. грн., яке вони не встигли відправити.
На підставі зібраних доказів фігурантам повідомлено про підозру в заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайстві), вчиненому за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, зокрема повторно, що завдало значної шкоди потерпілій, а також у незаконному заволодінні шляхом обману паспортом та іншими важливими особистими документами, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Згідно з санкціями ч. 3 ст. 357 та ч. ч. 2, 3 ст. 190 ККУ, правопорушникам загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів. Слідство триває під процесуальним керівництвом Чорноморської окружної прокуратури.
У поліції наголошують:
Розуміючи стан людей, які втратили зв’язок із рідними, що воювали, і роблять все можливе, аби повернути їх додому, ми закликаємо громадян бути обачними і не надсилати нікому гроші, а звертатися в подібних випадках у поліцію для перевірки інформації на достовірність.
Зауважимо, що в поліції Одещини працює Єдиний спеціалізований центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Він зосереджений на комунікації з родинами, які втратили зв’язок зі своїми близькими, що перебували в зоні проведення бойових дій, зборі детальної інформації про розшукуваних, відборі біологічних зразків та інших слідчих заходів, аби підвищити результативність розслідування проваджень, які слідчі розпочинають за кожним фактом зникнення, викрадення або взяття у полон захисників України. Окрім комунікації із родичами зниклих безвісти, поліцейські також співпрацюють з колегами з інших областей України, у тому числі тими, які працюють на прифронтових територіях.