17.03.2025
Шукав «шпарини» у ППО Одеси: затримано підозрюваного у державній зраді
СБУ затримала підозрюваного у роботі на російські спецслужби. Агент шукав «шпарини» у протиповітряній обороні Одеси, готуючи координати для нової серії повітряних ударів.
Про це повідомили сьогодні в СБУ.
За даними слідства, серед потенційних цілей ворога були запасні командні пункти та адмінбудівлі Сил оборони. Щоб «пробити» українську ППО під час ворожої атаки, агент намагався виявити і передати окупантам координати місць розташування зенітно-ракетних комплексів ППО та радіолокаційних станцій, які забезпечують оборону морської акваторії та південного узбережжя України.
Крім того, для отримання інформації про фактичне перебування українських захисників на пунктах тимчасового або постійного базування фігурант встановлював приховані камери. Так, наприклад, одну з них він замаскував навпроти центрального входу до адмінбудівлі СБУ. Відзняті кадри агент «перекидав» з флешки відеопристрою на мобільний телефон, а далі месенджером – своєму російському куратору.
Контррозвідка СБУ викрила зловмисника, задокументувала його злочини і затримала. Одночасно Служба безпеки провела комплексні заходи, щоб убезпечити локації Сил оборони.
За даними слідства, російським агентом виявився 21-річний місцевий безробітний, який хотів «швидко заробити» на Телеграм-каналах. Там його завербували окупанти і поставили відповідні завдання.
Під час обшуків у затриманого вилучено відеокамери з флешносіями, а також телефон та сім-карти, які він періодично міняв для конспірації зв’язку з окупантами.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Одеській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
06.07.2025.
Новый краеведческий альбом: объявлена подписка

Одесса занимает значительное место в этом кинопроизведении, и для одесских краеведов фильм давно служит своеобразным визуальным справочником, демонстрирующим, как выглядел город конца 1920-х годов. Многочисленные попытки идентификации каждого кадра предпринимались и раньше, однако этот альбом впервые объединяет детальные описания локаций (профессиональное название мест съемок) с их историей. Это особенно важно, учитывая, что многие реалии того времени (от аспектов политических и социальных до бытовых) уже утратили свою очевидность для современного читателя.
Иллюстративная часть альбома построена по принципу следования за фильмом. Страницы издания описывают каждый кадр, а там, где действие происходит в Одессе, дается подробное описание соответствующего места и того, что на нем изображено. Особое внимание уделено пояснениям к кадрам, требующим введения в исторический или культурологический контекст. По признанию авторов, не все кадры фильма удалось «привязать к местности», поэтому они выражают надежду, что читатели смогут помочь в дальнейшем распознавании пока еще не определенных локаций.
читати повністю